Skuteczne leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Wiele kobiet cierpi z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM), radykalnie wpływając na ich jakość życia powodując wiele ograniczeń. Ma to negatywny wpływ na ich życie społeczne z powodu mimowolnych wycieków podczas kaszlu, kichania, śmiechu czy ćwiczeń.

WNM u kobiet może być leczone przez endoskopowe wstrzyknięcie substancji wypełniających. Należy jednak pamiętać, że optymalny efekt terapeutyczny tego leczenia jest jeszcze do osiągnięcia. Dotychczasowe produkty (częściowo) złożone są z ulegających degradacji żelów. Skuteczność tego leczenia zmniejsza się w czasie z powodu skurczenia się bądź degradacji żelów. Zaletą jest jednak to, że metoda jest mało inwazyjna i może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

Metoda leczenia Bulking, stosowana przez nas, wykorzystuje najnowocześniejszy materiał Urolastic, który po iniekcji nie zmniejsza się oraz nie degraduje, przez co jest skuteczny w dłuższym okresie czasu.

Dowiedz się więcej o biokompatybilnym materiale Urolastic.

 

Specjalista o metodzie

Od dłuższego czasu poszukiwałem takiego sposobu na leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet, które z jednej strony byłby doskonale skuteczny a z drugiej strony komfortowy dla pacjentki i nie obarczony ryzykiem -- mówi Leszek Juszczyk

Kontakt z nami

Chcesz się dowiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami w sprawie leczenia nietrzymania moczu u kobiet metodą Bulking z wykorzystaniem materiału Urolastic.

Przejdź do zakładki Kontakt.

Przygotowanie do zabiegu

Jedną z zalet leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu metodą Bulking z wykorzystaniem materiału Urolastic jest to, że nie jest konieczne specjalne przygotowanie do zabiegu.

Dowiedz się co zabrać ze sobą...